Zapisz dziecko, biblioteka czeka

Aby zachęcić dzieci do czytelnictwa Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach organizuje akcję „Zapisz dziecko do biblioteki”.

Ma ona na celu uświadomienie korzyści jakie daje czytanie dzieciom książek już od pierwszych dni życia. Jest to niezastąpiona pomoc w wychowywaniu i stymulowaniu rozwoju młodych ludzi. Bibliotekarze podpowiedzą w jaki sposób zainteresować dziecko książką i pomogą w doborze odpowiedniej literatury. Rodzice przychodząc z dziećmi do biblioteki będą mieli też okazje zapisać się w Oddziale dla Dorosłych, a jeśli są już czytelnikami będą mogli wypożyczyć dla siebie coś ciekawego.

Czytanie dzieciom ma ogromne znaczenie nie tylko dla ich rozwoju intelektualnego i kulturalnego, ale także emocjonalnego i społecznego. Zapisanie dziecka do biblioteki jest nieodpłatne, a akcja promocyjna prowadzona jest od kilku lat.

Zachęcamy do czytania m.in książek:

 

„Proszę mnie przytulić”

Autor: Przemysław Wechterowicz
Opracowanie graficzne: Emilia Dziubak

okladka-przytul_big

 

 

 

 

Nagroda Literacka Miasta Stołecznego Warszawy 2014 w kategorii literatura dziecięca – tekst i ilustracje.

 

„Wesoły Ryjek”

Autor: Wojciech Widłak

Ilustracje: Agnieszka Żelewska

wesoly_ryjek

 

 

 

 

Kapitalna książeczka. Dowcipne ilustracje, jakby rysowane ręką dziecka. I jego wyobraźnią. Tylko takie książeczki czytajmy dzieciom.

 

Pan Kuleczka

Autor: Wojciech Widłak

113424

 

 

 

 

Pan Kuleczka to wspaniała seria książeczek dla dzieci nagrodzona w magazynie „Dziecko”. Seria książek Pan Kuleczka znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

 

„Uśmiech dla Żabki”

Autor: Przemysław Wechterowicz
Opracowanie graficzne: Emilia Dziubak

okladka-pelna2-3_big

 

 

 

 

„Uśmiech dla Żabki” to historia o tym, jak wielką moc ma szczery uśmiech. Niczym serdeczne zaklęcie może  przemienić smutek w radość. Uśmiech niesiony na twarzach leśnych bohaterów dotrze do małej Żabki i ociepli jej serce, rozweseli. Zaś wszystkich Czytelników tej prostej historii wzruszy oraz sprawi, że na ich twarzach pojawi się ciepły uśmiech… od ucha do ucha!