Książka na wakacje

Ciekawą książkę warto zabrać ze sobą także na wakacje, a we właściwym wyborze lektury postanowili pomóc pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzezinach.
W Czytelni dla Dorosłych prezentowana jest bowiem wystawa „Książka na wakacje”, gdzie wśród 21 „letnich” propozycji znalazły się zarówno książki obyczajowe np. „Gdy zakwitną poziomki”, trzymające w napięciu kryminały m.in. Remigiusza Mroza, czy Eriki Spindler, jak i książki historyczne np. „Hubal” Jacka Kosudy, czy geograficzne dla lubiących wcześniej zapoznać się z miejscami, które planują odwiedzić.
– Każdy może tu coś dla sobie wybrać – informuje Maria Mroczkowska z Czytelni dla Dorosłych. Dla brzezinian taką swoistą „perełką” wśród tych propozycji powinna być pozycja autorstwa Kaliny Jerzykowskiej pt. „Łzy konika polnego”. Kalina Jerzykowska to bowiem łódzka dziennikarka i pisarka, która szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące ukończyła w Brzezinach. „Łzy konika polnego” to zaś zbiór jej anegdotycznych wspomnień z lat 70., 80., 90. ubiegłego wieku, kiedy to po wprowadzeniu stanu wojennego została zwolniona z Radia Łódź, a po kilku latach bezrobocia została kierownikiem literackim i dyrektorem artystycznym Estrady Łódzkiej. W roku 1990 wróciła do radia, a kilkanaście miesięcy później podjęła pracę w łódzkim dodatku „Gazety Wyborczej”, gdzie przez 10 lat była sekretarzem redakcji.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email