Głośne czytanie w bibliotece

29 września przypada Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji Maria Witkowska z Oddziału dla Dzieci przygotowała na najbliższy miesiąc cykl spotkań dla przedszkolaków i uczniów pod hasłem „Gdyby tygrysy jadły irysy”.
Są to lekcje biblioteczne ukazujące życie i twórczość zmarłej niedawno piszącej, nie tylko dla dzieci ale i dorosłych, Wandy Chotomskiej. Jako pierwsi z jej utworami mogły zapoznać się „Witaminki”, czyli dzieci z Przedszkola nr 1 w Brzezinach, które do biblioteki przybyły wraz z Małgorzatą Sikorą. Tu czekała na nie wystawa ukazująca bogaty zbiór książek Wandy Chotomskiej jakim dysponuje brzezińska biblioteka, z których pochodziły czytane głośno przez Marię Witkowską utwory, w tym wiersz „Gdyby tygrysy jadły irysy”.
Warto wspomnieć, że Wanda Chotomska odwiedziła w 1992 r. Brzeziny pozostawiając w kronice biblioteki wpis: „Dziękuję za spotkanie w Brzezinach, była to wspaniała godzina i bardzo miła gościna. Oddział dla Dzieci zaprasza obecnie do odwiedzin kolejne grupy przedszkolaków i uczniów, których z pewnością zainteresuje twórczość tej pisarki.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email