Wspomnienie Tadeusza Kościuszki w bibliotece

W tym roku obchodzimy dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki, którego Sejm RP ogłosił jednym z patronów 2016 r. Nie zapomnieli o tym pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzezinach przygotowując wystawę poświęconą temu narodowemu bohaterowi, który jak ocenia autorka ekspozycji – Maria Mroczkowska – symbolizuje niezłomną walkę o niepodległą Rzeczpospolitą.
Na planszach przy wejściu do Czytelni dla Dorosłych możemy zapoznać się więc z obszerną biografią Tadeusza Kościuszki wzbogaconą fotokopiami obrazów prezentującymi jego portrety, żołnierzy z tamtego okresu oraz walki, które przyszło mu stoczyć.
Wiosną z okazji roku Tadeusza Kościuszki brzezińską bibliotekę odwiedził także Konrad Czernielewski z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, który opowiadał o tradycjach związanych z Tadeuszem Kościuszką – bohaterem dwóch narodów polskiego i amerykańskiego. Na grudzień przygotowana będzie natomiast wystawa oraz zorganizowana prelekcja poświęconą innemu z patronów roku 2016 – Józefowi Piłsudskiemu, którego 150 rocznicę urodzin właśnie obchodzimy.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email