Wspomnienie Piłsudskiego w bibliotece

5 grudnia minęła 150 rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego, którego rok obecnie obchodzimy. O fakcie tym nie zapomnieli także pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzezinach, którzy w Czytelni dla Dorosłych przygotowali okolicznościową gablotę.
Jest to niejako nawiązanie do listopadowego spotkania ze starszym kustoszem Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi – Konradem Czernielewskim, którego tematem było życie Józefa Piłsudskiego. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach mogli wówczas posłuchać nie tylko o znaczeniu Piłsudskiego dla rozwoju niepodległej Polski, ale także poznać bliżej postać marszałka, którą Konrad Czernielewski starał się jak sam mówił nieco „odbrązowić”. Na obecnej prezentacji znaleźć można także informacje biograficzne i liczne zdjęcia, zarówno o charakterze rodzinnym jak i z ważnych dla historii chwil np. przyjazdu Józefa Piłsudskiego do Warszawy w listopadzie 1918 r.. Przeczytać tu można także wiersze związane z marszałkiem.
Oprócz Józefa Piłsudskiego rokowi 2017 patronują również Joseph Conrad – Korzeniowski, Adam Chmielowski, błogosławiony Honorat Koźmiński, Tadeusz Kościuszko i Rzeka Wisła.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email