Nowe oblicze brzezińskiej biblioteki

nob01 300x200 - Nowe oblicze brzezińskiej bibliotekiW ostatnich miesiącach Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach zmieniła swoje oblicze, a to wszystko dzięki dotacji z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2016 – 2020”.
Dzięki tym środkom udało się zakupić 270 nowych regałów, które zastąpiły meble czasem pamiętające jeszcze lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte ubiegłego wieku. Pojawiły się także pasujące do nich nowe biurka oraz stoliki i krzesła Zmieniło się również ustawienie mebli. Obecne jest większy dostęp do światła z szerokich okien biblioteki, przez wydaje się znacznie jaśniej, szczególnie, że zakupione regały mają biały kolor. Całości dopełnia klimatyzacja, którą z placówek miejskich w Brzezinach posiada aktualnie tylko biblioteka. W lato jest ona zasilana z instalacji solarnej na dachu placówki, więc nie wzrosną tu rachunki za energię elektryczną. Jak informuje dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzezinach – Danuta Baczyńska, na opisywane działania udało się pozyskać w sumie dotację w kwocie 59.600 zł. Wsparcia udzielił tu także Urząd Miasta Brzeziny, który zapewnił wkład własny na opisywany projekt.
Nowe oblicze brzezińskiej biblioteki to więc zarówno ładniejsze wnętrza, ale także funkcjonalniejsze dzięki czemu czytelnicy czują, że ich biblioteka jest już na miarę XXI wieku.

Nowe wnętrza biblioteki można obejrzeć w dziale „Galeria”

 

Remont zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020.

 

NPRC malinowy 300x113 - Nowe oblicze brzezińskiej biblioteki

mkidn 01 cmyk 300x300 - Nowe oblicze brzezińskiej biblioteki