„Brzeziny – ocalmy od zapomnienia” – wernisaż niezwykłej wystawy w bibliotece

W poniedziałek 29 stycznia o godzinie 17 rozpocznie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach rozpocznie się wernisaż niezwykłej wystawy pt. „Brzeziny – ocalmy od zapomnienia”.
Pokazuje ona efekt prac porządkowych na brzezińskim cmentarzu ewangelickim, z inicjatywą, których to działań wyszedł Związek Strzelecki Rzeczpospolitej.
Rozpoczęły się one w kwietniu 2017 r. i miały miejsce w każdą sobotę. Obecnie w okresie zimowej przerwy postanowiono pokazać, to co udało się już dokonać w minionych miesiącach. Na wystawie znajdziemy więc dobrze zachowane tablice nagrobne, które były dotychczas ukryte na cmentarzu oraz liczne przedmioty wydobyte z ziemi. Poszukiwania trwają także w archiwach. Wśród prezentowanych dokumentów są liczne zgłoszenia o wydanie dowodu osobistego. W efekcie tworzone są całe drzewa genealogiczne rodzin, a do organizatorów akcji zgłaszają się ich potomkowie. Oprócz tego na ekspozycji znajdziemy wiele fotografii zarówno samych nagrobków jak i z prowadzonych prac porządkowych.
Wszystko to będzie można obejrzeć w najbliższych tygodniach wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach, na której wernisaż wraz z biblioteką zapraszają Związek Strzelecki Rzeczpospolitej,  Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne – „GRUPA ŁÓDŹ” oraz pomagający im wolontariusze.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email