Brzeziny – ocalmy od zapomnienia – wernisaż wystawy

29 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach odbył się wernisaż wystawy „Brzeziny – ocalmy od zapomnienia”, która ukazuje efekt prac porządkowych na brzezińskim cmentarzu ewangelickim.
Wystawa została zorganizowana z inicjatywy Związku Strzeleckiego Rzeczpospolitej, Stowarzyszenia Eksploracyjno-historycznego – „GRUPA ŁÓDŹ” oraz wolontariuszy, którzy od kwietnia ubiegłego roku prowadzą pracę porządkowe na brzezińskim cmentarzu. Pokazane są tu m.in. wydobyte ze studni tablice nagrobne. Inne są na fotografiach, które ukazują również przebieg prac, jakie odbywały się w każdą sobotę. Na ekspozycji znajdziemy także różne przedmioty wydobyte z ziemi. Znaczna cześć plansz to efekt równolegle prowadzonych prac poszukiwawczych w archiwach. Pokazane są tu np. zgłoszenia o wydanie dowodów osobistych.
Tłem do wystawy ukazującej ewangelickie Brzeziny są też archiwalne zdjęcia innym miejsc naszego miasta. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach funkcjonuje bowiem Dział Bibliografii Regionalnej, który zbiera materiały dotyczące ziemi brzezińskiej i jak wyjaśnia prowadząca go Maria Witkowska, ta wystawa to to kolejny element funkcjonowania tego działu.
Fotorelację z wernisażu można obejrzeć w dziale „Galeria”

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email