Dwie pisarki w bibliotece

W Miejskiej Bibliotece Publicznej 6 marca o godzinie 12 rozpocznie się spotkanie z Pauliną Płatkowską i Agnieszką Jeż, współautorkami trzech książek. Będzie to szczególne spotkanie autorskie, ponieważ Paulina Płatkowska jest brzezinianką.

O pierwszej książce pisarek „”Nie oddam szczęścia walkowerem” inna znana autorka Maria Ulatowska napisała „Świetna, nietypowa powieść, w której i łez, i uśmiechów jest pół na pół. Denerwuje tylko to, że nie można przestać czytać…”, a pisząca również powieści obyczajowe – Magdalena Kordel stwierdziła iż jest to ”Niesamowita opowieść o szukaniu, o radości odkrywania i smutku spełnionej baśni. O przyjaźni i miłości, którym niekiedy warto podarować drugie życie”.
Ta niezwykła powieść to właściwie dialog mailowy pomiędzy dwiema przyjaciółkami. Jak piszą na swoim blogu www.platkowskaijez.pl – Paulina Płatkowska i Agnieszka Jeż – pomysł tej książki narodził się na bazie ich własnych życiorysów. W momencie kiedy pojawiły się na świecie ich dzieci, a jak mówią ” pracy – i zawodowej, i tej wynikającej z rodzinnych spraw, było od groma, a tym samym czasu na spotkania twarzą w twarz – mało” dużo do siebie pisały, podobnie jak bohaterki w ich powieści, które opowiadają sobie o swoich życiach w mailach”. Myliłby się jednak ten, kto by pomyślał, że za pióro chwyciły tu zafascynowane literaturą amatorki. Paulina Płatkowska to absolwentka Katedry Teorii Literatury, Teatru i Filmu na Uniwersytecie Łódzkim, a Agnieszka Jeż ukończyła filologię polską i filologię bałtycką na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat obie pracowały w wydawnictwach, gdzie przechodziły kolejne szczeble awansu zawodowego, aż same postanowiły zacząć pisać. Obecnie to także felietonistki największego w Polsce portalu dla kobiet Polki.pl. Nie dziwi więc, że jedna z fanek na portalu www.lubimyczytac.pl napisała o ich debiutanckiej powieści „To jest po prostu dobra książka. I nie chodzi mi tu tylko o warsztat literacki. Napisana jest niebanalnym językiem, zabawna i zarazem poruszająca trudne sprawy”.
Po tym udanym debiucie powstał sequel tej powieści pt. „Szczęści@ry” który ma także formę” korespondencji mailowej. „Jagoda i Malina, znane czytelniczkom z „Nie oddam szczęścia walkowerem”, zaczynają wieść swe wymarzone nowe życia. Po burzliwych wydarzeniach, śmiałych zmianach i ważnych decyzjach – teraz mają wszelkie powody, by spodziewać się błogiego, świętego spokoju: każda ma u boku ukochanego mężczyznę, dzieci, nowy dom, dobrą pracę – oraz przyjaciółkę w zasięgu maila. Tylko czy życie kobiety lubi płynąć jak uregulowana rzeka?…” czytamy na okładce tej książki.
W trzeciej ich powieści „Magdalena M” jest najwięcej humoru. „A także mąż artysta, leń i zdrajca, sztama bohaterki z mamą i z córką, budowa domu pod miastem oraz znalezienie szczęścia w najmniej oczekiwanych okolicznościach”.
W najbliższych tygodniach ukaże się ich czwarta powieść ,,Ciasteczko z wróżbą”, w czerwcu planowana jest książka dla osób o mocniejszych nerwach „Jak przechytrzyć nieboszczyka. Romans z dreszczykiem”, a kolejna prawdopodobnie jeszcze pod koniec roku.
Niektórzy z brzezinian znają Paulinę Płatkowską (z domu Lewandowską) osobiście, wszyscy zaś będą mogli spotkać się z obiema, znanymi już autorkami – 6 marca o godz. 12 w brzezińskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej. (Źródło: Brzeziński Informator Samorządowy)

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email