Smog w opinii eksperta

30825822 1924125490954399 664424138 o 300x200 - Smog w opinii ekspertaCzy w Brzezinach mamy problem ze smogiem. Między innymi o takich zagadnieniach opowiadała Maria Woch, ze skierniewickiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi, która 19 kwietnia przeprowadziła prelekcję w naszej bibliotece.
– Spotkanie to zorganizowaliśmy z uwagi na zainteresowanie mieszkańców Brzezin zanieczyszczeniem powietrza w naszym mieście – wyjaśnia Maria Mroczkowska z Czytelni dla Dorosłych MBP. Na spotkanie zaproszono też uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach. Pracownik Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska wyjaśniał m.in. czym jest smog i jakie czynniki wpływają na jego pojawienie się. Mowa też była, jak zanieczyszczenia powietrza, które dzielą się na gazowe i pyłowe wpływają na nasze zdrowie. W województwie łódzkim w Łodzi i Łęczycy pomiary zanieczyszczeń powietrza odbywają się automatycznie. W innym miejscowościach w tym w Brzezinach działają stacje manualne, a specjalne filtry, znajdują się w naszym mieście przy ul. Reformackiej. Maria Woch opowiadała też jak walczyć z zanieczyszczeniami powietrza stosując odpowiedniej jakości opał, bardziej wydajne piece, podłączając się do miejskiej sieci ciepłowniczej, czy korzystając z publicznego transportu.
Każdy zaś, kto nie uczestniczył w tej prelekcji, a chciałby się przekonać jaki jest stan powietrza w naszym mieście, może to sprawdzić samodzielnie, odwiedzając stronę internetową powietrze.lodzkie.pl.