Książka na jesienne wieczory

ksiazki na wakacje 196x300 - Książka na jesienne wieczory– Książkę warto było zabrać na wakacje, lecz może być ona także dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu w zbliżające się jesienne wieczory.
Szczególnym powodzeniem cieszą się tu nowości wydawnicze. – Biblioteka zakupiła ich w tym roku ponad sześćset – informuje Elżbieta Tamkun – kierownik Oddziału dla Dorosłych, która zajmuje się także opracowaniem księgozbioru. Książki te można przejrzeć na stronie biblioteki mbp-brzeziny.eu w dziale „katalog” wybierając zakładkę „nowości”. Szczególne „wzięcie” mają powieści obyczajowe, kryminały, biografie, czy książki podróżnicze. Wśród autorów popularnych kryminałów Elżbieta Tamkun wymienia Remigiusza Mroza, Katarzynę Puzyńską, Camilę Lackberg, czy Charlotte Link. Wśród twórców literatury obyczajowej obecnie szczególną popularnością cieszą się polskie autorki:Katarzyna Michalak, Agnieszka Krawczyk, Magdalena Witkiewicz, Krystyna Mirek , czy Anna Ficner-Ogonowska, choć panie wciąż sięgają po tak znane zagraniczne pisarki jak Danielle Steel, czy Nora Roberts. W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna zakupiła też książki autorstwa brzezinianki Pauliny Płatkowskiej, która miała tu spotkanie autorskie. Wkrótce na półkach pojawi się również książka kolejnej autorki z Brzezin – Ewy Maćkowiak, która wydała powieść pt. „Na koniec świata”. Wśród nowości zakupionych przez bibliotekę są też książki podróżnicze np. „Indie, czyli świat” Marka Pindrala.
Swoje propozycje zakupu nowych książek czytelnicy mogą od niedawna wpisywać w specjalnym zeszycie, choć oczywiście takie propozycje też wcześniej były przyjmowane od czytelników, tylko w innej formie. Książki w dobie dynamicznie rozwijającego się Internetu i powszechnie oglądanej telewizji, mają bowiem wciąż swoich wiernych fanów, którym nic nie zastąpi „szelestu drukowanych kartek”. Miejska Biblioteka Publiczna informuje jednocześnie, że po wakacyjnej zmianie godzin, obecnie czynna jest także w soboty od 9 do 14, a wszystkim, którzy po okresie wypoczynku zalegają jeszcze z książkami, przypomina o przestrzeganie terminów ich zwrotów.