Spotkanie z pisarzem Wiesławem Drabikiem

WDRABIK 001 300x200 - Spotkanie z pisarzem Wiesławem Drabikiem13 listopada Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedził znany dziecięcy pisarz – Wiesław Drabik, autor ponad dwustu książek przeznaczonych dla najmłodszych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z wychowawczyniami – Magdaleną Rogodzińską i Agnieszką Kaźmierczak.
Wiesław Drabik prezentował pierwszakom swoje książki oraz organizował w oparciu o nie konkursy. Dla zwycięzców tej rywalizacji przeznaczono nagrody – oczywiście książki. Spotkanie spotkało się z żywą reakcją najmłodszych, co nie dziwi, gdyż Wiesław Drabik to dobry znawcy dziecięcych upodobań.
Wydaje on głównie bogato ilustrowane bajki o zwierzętach, które swoją popularność zawdzięczają również grafikom autorstwa Marka Szala, Doroty Szoblik, Andrzeja Kłapyty i Carlosa Busquetsa. Niektóre z nich były prezentowane w programie telewizyjnym pt. „Książki z górnej półki”, kilka pokazano na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Wiele z nich ukazało się seriach: „Bardzo śmieszna Historia”, „Odjazdowy zwierzyniec”, „Wśród Przyjaciół”, „Bajeczki ze śmiechu beczki”, czy „Zostań Mistrzem”. Do najbardziej znanych jego książek należą „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”, „MAŁa mYSZ skacze, czyli myszomania”. Więcej o tej barwnej postaci można poczytać na stronie internetowej www.bajeczki.net.