Kultura japońska w bibliotece

Japonia 300x225 - Kultura japońska w biblioteceOdział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzezinach na miesiąc marzec przygotował cykl prelekcji poświęconych kulturze japońskiej. Jest to związane z Międzynarodowym Dniem Pisarzy i Pisarek, który przypadał 2 marca. Tłem do prelekcji jest bowiem wystawa prezentująca pisarzy, których tematem książek była właśnie Japonia.
Na tej ekspozycji znajdziemy zarówno książki podróżnicze, popularno-naukowe, poświęcone kulturze kulinarnej, jak i bajki dla dzieci. Prezentowane są tam także zdjęcia ukazujące piękno Kraju Kwitnącej Wiśni. Tematem prelekcji ma być przede wszystkim życie dziecka w Japonii, a także jak na bibliotekę przystało – japońskie pismo i książki. Oddział dla Dzieci serdecznie zaprasza na te spotkania przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Jak ocenia Maria Witkowska z Oddziału dla Dzieci, już najmłodsi interesują się egzotycznymi krajami poczynając od egzotycznych zwierząt, które są jednymi z ulubionych bohaterów ich bajek. Dużą popularnością wśród dzieci cieszą się książki z serii „Nela – mała reporterka” oraz pozycje Elżbiety Dzikowskiej. Do łask wracają też podróżnicze książki Arkadego Fiedlera i Centkiewiczów.
Na miesiąc kwiecień Oddział dla Dzieci planuje natomiast organizację cyklu prelekcji poświęconych twórcy wielu niezapomnianych wierszy dla najmłodszych m.in. „Lokomotywy” – Julianowi Tuwimowi. 2 kwietnia przypada bowiem Światowy Dzień Książki dla Dzieci.