Książki Olgi Tokarczuk w naszej placówce

Olga Tokarczuk: Polska pisarka, eseistka, autorka scenariuszy, poetka, psycholog. Laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018, laureatka The Man Booker.

To historyczny moment dla polskiej kultury. Po 23 latach od przyznania Nagrody Nobla Wisławie Szymborskiej to najważniejsze literackie wyróżnienie znów trafia w ręce Polki. Olga Tokarczuk została nagrodzona za rok 2018. Wraz z nią laureatem – za rok 2019 – został Peter Handke. Niekwestionowane odkrycie w polskiej literaturze ostatnich lat, pisarka ceniona i przez krytyków i przez publiczność. Fenomen popularności i dobrego smaku, wiedzy i sprawności pisarskiej, filozoficznej głębi i sztuki opowiadania. Wielbicielka Junga, znawczyni filozofii i wiedzy tajemnej, studiowała psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Przed Olgą Tokarczuk literackie Nagrody Nobla otrzymało pięcioro polskich twórców: Henryk Sienkiewicz (1905), Władysław Reymont (1924), Czesław Miłosz (1980) i Wisława Szymborska (1996).

Na chwilę obecną w zasobach brzezińskiej biblioteki znaleźć można 12 książek tej autorki. Cieszą się one dużym powodzeniem i zdarza się, że trzeba się na nie zapisywać, a są to następujące pozycje:

Anna in w grobowcach świata

Bieguni

Dom dzienny, dom nocny

E.E.

Gra na wielu bębenkach:19 opowiadań

Księgi Jakubowe albo Wielka podróż przez siedem granic, pięć języków i trzy duże religie, nie licząc tych małych

Lalka i perła

Ostatnie historie

Podróż ludzi księgi

Prawiek i inne czasy

Prowadź swój pług przez kości umarłych

Szafa


Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email