Seria Magiczne Drzewo

Pora na polecenie książek dla dzieci.

„Magiczne drzewo” to polska seria powieści dla dzieci i młodzieży autorstwa Andrzeja Maleszki. Książki dla dzieci rzadko kiedy bywają bardziej fascynujące!. To błyskotliwie połączenie świata rzeczywistego i fantastycznego zaowocowało niepowtarzalnym cyklem opowiadań, które zdobyły wielkie uznanie na całym świecie.

O autorze

Andrzej Maleszka urodził się 3 marca 1955 roku w Poznaniu. Jest reżyserem i autorem licznych książek dla dzieci, w tym serii “Magiczne Drzewo”, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. W ekranizacji “Magicznego drzewa” z 2009 roku, w całości opartej o pierwszą część książkowego cyklu, jedne z głównych ról zagrali Agnieszka Grochowska i Andrzej Chyra. Reżyserią zajął się sam autor.

Seria dostępna w bibliotece

Aby zachęcić dzieci do czytelnictwa Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach organizuje akcję „Zapisz dziecko do biblioteki”.

Ma ona na celu uświadomienie korzyści jakie daje czytanie dzieciom książek już od pierwszych dni życia. Jest to niezastąpiona pomoc w wychowywaniu i stymulowaniu rozwoju młodych ludzi. Bibliotekarze podpowiedzą w jaki sposób zainteresować dziecko książką i pomogą w doborze odpowiedniej literatury. Rodzice przychodząc z dziećmi do biblioteki będą mieli też okazje zapisać się w Oddziale dla Dorosłych, a jeśli są już czytelnikami będą mogli wypożyczyć dla siebie coś ciekawego.

Czytanie dzieciom ma ogromne znaczenie nie tylko dla ich rozwoju intelektualnego i kulturalnego, ale także emocjonalnego i społecznego. Zapisanie dziecka do biblioteki jest nieodpłatne, a akcja promocyjna prowadzona jest od kilku lat.

Nasza placówka włączyła się także w akcję Mała Książką Wielki Człowiek


Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email