T. Makowski: książka zaczyna być pokazywana jako element prestiżu

  • Post category:Aktualności

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem z dyrektorem Biblioteki Narodowej, Panem dr Tomaszem Makowskim.

Książka zaczyna być pokazywana jako element prestiżu – powiedział PAP dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski. Jak podkreślił, drugi rok z rzędu widzimy duży wzrost książki jako prezentu.

https://www.dzieje.pl/wideo/t-makowski-ksiazka-zaczyna-byc-pokazywana-jako-element-prestizu

Aby zachęcić dzieci do czytelnictwa Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach organizuje akcję „Zapisz dziecko do biblioteki”.

Ma ona na celu uświadomienie korzyści jakie daje czytanie dzieciom książek już od pierwszych dni życia. Jest to niezastąpiona pomoc w wychowywaniu i stymulowaniu rozwoju młodych ludzi. Bibliotekarze podpowiedzą w jaki sposób zainteresować dziecko książką i pomogą w doborze odpowiedniej literatury. Rodzice przychodząc z dziećmi do biblioteki będą mieli też okazje zapisać się w Oddziale dla Dorosłych, a jeśli są już czytelnikami będą mogli wypożyczyć dla siebie coś ciekawego.

Czytanie dzieciom ma ogromne znaczenie nie tylko dla ich rozwoju intelektualnego i kulturalnego, ale także emocjonalnego i społecznego. Zapisanie dziecka do biblioteki jest nieodpłatne, a akcja promocyjna prowadzona jest od kilku lat.

Nasza placówka włączyła się także w akcję Mała Książką Wielki Człowiek

Nasza Biblioteka od lat włącza się w program Zakup nowości czytelniczych.