Malowane kawą

kawą - Malowane kawą

Miejska Biblioteka Publiczna im.Juliana Tuwima w Brzezinach serdecznie zaprasza na wystawę artysty plastyka Pana Mariusza Gosławskiego pt: „Malowane Kawą”. Wystawę będzie można oglądać do końca roku.

Wstęp wolny.

Mariusz Gosławski.

Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli (2000r.) oraz studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

W 2007 roku w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie uzyskał tytuł magistra teologii moralnej (etyki chrześcijańskiej). Zamiast zostać księdzem, wybrał zawód artysty. W czerwcu 2019 roku obchodził 25-leciepracy twórczej i był nominowany do tytułu „Człowiek Roku 2018” w kategorii: kultura.

Należał do Klubu Twórców Kultury w Bełchatowie, był założycielem i przewodniczącym Klubu Kultury Japońskiej w Bełchatowie, Klubu Plastyka oraz był członkiem Rady Kultury w Centrum Sportu i Kultury Japońskiej w Łodzi.

Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym. Ulubioną jego techniką malarską jest akwarela, choć tworzy również akrylem, pastelami, atramentem, tuszem i kawą.

Na swoich pracach przedstawia przede wszystkim pejzaże i architekturę, ale w jego twórczości można też znaleźć portrety, akty czy tematy florystyczne.

P1700333 1024x768 - Malowane kawą
P1700348 1024x768 - Malowane kawą