„Łódzkie klimaty w hafcie”

Stowarzyszenie Miłośników Haftu „Kanwa” oraz miejska biblioteka publiczna im.Juliana Tuwima w Brzezinach 724x1024 - „Łódzkie klimaty w hafcie”
P1700436 1024x683 - „Łódzkie klimaty w hafcie”

Przez najbliższy miesiąc w naszej bibliotece można oglądać wystawę pt. „Łódzkie klimaty w hafcie”.

Jest to efekt nawiązania współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Haftu „Kanwa”, które od 19 lat działa w Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Pierwsza wystawa jaka została zaprezentowana w ramach tej współpracy prezentuje fragment zabytkowej spuścizny Łodzi. „Nie zwracamy bowiem uwagi na fasady kamienic, detale architektoniczne, secesyjne zdobienia okiennych krat, bram, klatek schodowych, czy na witraże” – piszą w okolicznościowym folderze autorzy wystawy, która ma pomóc dostrzec piękno tych elementów. Wzory haftów – witraży i elementów architektonicznych opracowała Lucyna Lorek na podstawie materiałów ikonograficznych i publikacji autorstwa: Ryszarda Bonisławskiego, Adama Cylny, Włodzimierza Małka i Marii Nowakowskiej. W sumie w Brzezinach wystawionych jest 28 takich niezwykłych dzieł.

P1700424 1024x683 - „Łódzkie klimaty w hafcie”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż wystawa Łódzkie klimaty w hafcie, otrzymała patronat honorowy Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego.