Nowości w bibliotece 2020 r.

  • Post category:Aktualności
Zakup nowosci wydawniczych 1 724x1024 - Nowości w bibliotece 2020 r.

W naszej bibliotece pojawiło się w ostatnich dniach sporo nowości wydawniczych. To dzięki podpisaniu umowy z Biblioteką Narodową w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych został stworzony z myślą o wzmocnieniu aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

Jak wyjaśnia kierownik Działu Gromadzenia, Opracowania i Udostępniania Zbiorów – Elżbieta Tamkun jest tu dużo pozycji do „poczytania” m.in. powieści obyczajowych, ale nie brakuje też poważniejszych pozycji. Nowości te można przyjrzeć w dziale „Katalog” na stronie internetowej www.mbp-brzeziny.eu,   wybierając opcję nowości. Znajdziemy tu m.in. takie książki jak sensacyjne powieści Johna Grishama „Dzień rozrachunku” i Toma Clancy „Czas patriotów”, historyczną powieść Antonio Iturbe „Bibliotekarka z Auschwitz” i biograficzną Magdaleny Knedler „Położna z Auschwitz”, czy kolejny tom orientalnego cyklu Tanya Valko pt. „Arabski książę”. Wkrótce będą się tu pojawiać kolejne pozycje.

Biblioteka w Brzezinach zaprasza więc do odwiedzin. Przypominamy, że obecnie jest ona czynna w poniedziałki i środy od 8 do 18, we wtorki, czwartki i piątki od 8 do 16