Parowy Janinowskie – Poznajemy nasze okolice wspólnie. Zdjęcia i tekst: Czesław Dyr

158417326_273276757505599_4721322855841330449_n

Poznajemy nasze okolice wspólnie.
Akcja polega na rozpowszechnianiu ciekawych informacji i zdjęć o miejscach wartych odwiedzenia i zobaczenia, które miał okazję ktoś zobaczyć i chcę się podzielić wiedzą i informacjami z tych turystycznych wypraw.
Zatem jeśli ktoś był pieszo, samochodem czy też innym środkiem lokomocji, w jakiejś miejscowości w powiecie brzezińskim i chciałby ja polecić innym, zapraszamy do kontaktu z nami za pośrednictwem FB (Messenger).


Zdjęcia i tekst: Czesław Dyr
Parowy Janinowskie powstały w skutek erozji ziem uprawnych, dlatego wszystkie zaczynają się w północnej części rezerwatu położonej wyżej i zbiegają w północnej. Parowy są suche jednakże wody opadowe wciąż powodują erozję tego ternu. Łączna długość parowów to ponad dwa kilometry a ich głębokość dochodzi do 8m. Ukształtowanie terenu jest miłym zaskoczeniem dla zwiedzającego przyzwyczajonego do płaskiej jak stół wyżyny Łódzkiej. Dnem parowów poprowadzono ścieżki, ich przebieg pokazany jest na jednej z plansz przy wejściu do rezerwatu.

Zdjęcia

Nie czytaliście Państwo innych postów z naszej akcji Poznajemy nasze okolice wspólnie ? Nic straconego, opublikowaliśmy wszystkie, które się do tej pory ukazały na naszej stronie internetowej.
Bezpośredni link: https://mbp-brzeziny.eu/punkty-informacyjne/punkt-informacji-turystycznej/poznajemy-nasze-okolice-wspolnie/


Akcja jest pod patronatem medialnym Strefy Rowerowej Brzeziny, Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK w Łodzi oraz Starostwa Powiatowego w Brzezinach.

patronat


logo-CFK-PTTK
unnamed