Gdzie się kończy Mroga – Poznajemy nasze okolice wspólnie.

  • Post category:Aktualności

…..Dziś to miejsce zapomniane i niełatwo je znaleźć, jednak dla spragnionych poznawania lokalnych ciekawostek wędrowców, to świetny cel na weekendową wycieczkę.….

Poznajemy-nasze-okolice-wspolnie

Poznajemy nasze okolice wspólnie.

Zdjęcia i tekst: Marcin Gutowski

Gdzie kończy się Mroga? W Sobocie. Sobota to niewielka wieś (a dawniej miasto) nad Bzurą. Właśnie tam do Bzury wpada Mroga i kończy w tym miejscu swój bieg. Kilkadziesiąt metrów od ujścia Mrogi znajduje się dawny próg spiętrzający wodę Bzury na potrzeby nieistniejącego już młyna w Sobocie. Dziś to miejsce zapomniane i niełatwo je znaleźć, jednak dla spragnionych poznawania lokalnych ciekawostek wędrowców, to świetny cel na weekendową wycieczkę.

Dwa pierwsze zdjęcia pokazują ostatnie metry Mrogi i ostatni most na Mrodze. Pozostałe zdjęcia to urokliwe spiętrzenie Bzury. Szczególnie pięknie prezentuje się to miejsce wczesną wiosną.

Więcej zdjęć.

Poznajemy nasze okolice wspólnie.


Akcja polega na rozpowszechnianiu ciekawych informacji i zdjęć o miejscach wartych odwiedzenia i zobaczenia, które miał okazję ktoś zobaczyć i chcę się podzielić wiedzą i informacjami z tych turystycznych wypraw.
Zatem jeśli ktoś był pieszo, samochodem czy też innym środkiem lokomocji, w jakiejś miejscowości w powiecie brzezińskim i chciałby ja polecić innym, zapraszamy do kontaktu z nami za pośrednictwem FB (Messenger).

Nie czytaliście Państwo innych postów z naszej akcji Poznajemy nasze okolice wspólnie ? Nic straconego, opublikowaliśmy wszystkie, które się do tej pory ukazały na naszej stronie internetowej.
Bezpośredni link: https://mbp-brzeziny.eu/punkty-informacyjne/punkt-informacji-turystycznej/poznajemy-nasze-okolice-wspolnie/

Akcja jest pod patronatem medialnym Strefy Rowerowej Brzeziny, Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK w Łodzi oraz Starostwa Powiatowego w Brzezinach.

patronat
logo-CFK-PTTK
unnamed