Uroczysko Popień. Poznajemy nasze okolice wspólnie.

  • Post category:Aktualności

Poznajemy nasze okolice wspólnie.

Zdjęcia i tekst: Marcin Gutowski

Uroczysko Popień.

Miejska-Biblioteka-Publiczna-im.-Juliana-Tuwima-w-Brzezinach-2
Miejska-Biblioteka-Publiczna-im.-Juliana-Tuwima-w-Brzezinach-2

Uroczysko Popień to niewielki kompleks leśny na południe od Jeżowa. Pomimo, że niewielki to można w nim podziwiać aż dwa rezerwaty przyrody. Jeden to fragment początkowego odcinka rzeki Rawki, która na całej swojej długości jest rezerwatem. Drugi to leśny rezerwat Popień. Rawka na tym odcinku otoczona jest szerokimi podmokłymi olsami, gdzie można spotkać mnóstwo bobrzych ścieżek. Bobrze żeremie czyli domy bobrów. Można też spotkać łosie, dziki i wiele innych dzikich zwierząt bo jest prawdziwa ostoja zwierzyny. Zima i bardzo wczesna wiosna to najlepsza pora na zwiedzanie mokradeł bo nie ma wtedy bujnej roślinności i uprzykszajacych wędrówkę owadów. Trzeba tylko pamiętać, że jest to rezerwat i należy się tak zachowywać, żeby nie pozostawić po sobie śladu ani nie zakłócać spokoju jego mieszkańców. Trzeba też ważyć każdy krok (dosłownie) bo poruszanie po bagniskach jest bardzo niebezpieczne. A tak popieńskie mokradła wyglądają na przełomie zimy i wiosny.

Zdjęcia.

Poznajemy nasze okolice wspólnie.

Akcja polega na rozpowszechnianiu ciekawych informacji i zdjęć o miejscach wartych odwiedzenia i zobaczenia, które miał okazję ktoś zobaczyć i chcę się podzielić wiedzą i informacjami z tych turystycznych wypraw.Zatem jeśli ktoś był pieszo, samochodem czy też innym środkiem lokomocji, w jakiejś miejscowości w powiecie brzezińskim i chciałby ja polecić innym, zapraszamy do kontaktu z nami za pośrednictwem FB (Messenger).

Nie czytaliście Państwo innych postów z naszej akcji Poznajemy nasze okolice wspólnie ? Nic straconego, opublikowaliśmy wszystkie, które się do tej pory ukazały na naszej stronie internetowej.
Bezpośredni link: https://mbp-brzeziny.eu/…/poznajemy-nasze-okolice…/

Akcja jest pod patronatem medialnym Burmistrza Miasta Brzeziny, Strefy Rowerowej Brzeziny, Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK w Łodzi oraz Starostwa Powiatowego w Brzezinach