Narodowe Czytanie Moralności Pani Dulskiej rozpoczęte

  • Post category:Aktualności
P1370241
P1370241

W dniu 3 września 2021 r. w piątek rozpoczęła się akcja Narodowego Czytania w brzezińskiej Bibliotece. Odwiedzili nas pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej, którzy są w gronie aktywnych czytelników biblioteki publicznej i razem głośno czytaliśmy Moralność Pani Dulskiej. Czytanie miało miejsce w holu na dole. Uczestnikom towarzyszył telewizor z wyświetlonymi zdjęciami z najbardziej zapamiętanych telewizyjnych inscenizacji sztuki oraz baner akcji Narodowego Czytania, jak i okładki książek.

Oczywiście nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i herbatki.

P1370215
P1370215

Kancelaria Prezydenta RP przygotowała pamiątkową pieczęć dla lokalnych organizatorów, którzy zgłoszą swój udział w akcji Narodowe Czytanie.

W związku z tym, że nasza Biblioteka również zgłosiła swój udział w ww. akcji, to taką pieczęć otrzymała.

Okolicznościowa pieczęć, którą otrzymaliśmy ma służyć do składania pamiątkowego stempla na przyniesionych przez uczestników egzemplarzach „Moralności Pani Dulskiej. Na pieczęci widnieje data tegorocznej akcji, jej nazwa, tytuł odczytywanego dzieła i jego autor oraz informacja o patronacie honorowym prezydenta RP.

Biblioteka w Brzezinach zaprasza wszystkie placówki z terenu powiatu brzezińskiego do naszej placówki do wspólnego czytania.

Więcej informacji pod numerem telefonu (46) 874-21-93.

Zdjęcia z Narodowego Czytania 2021

więcej informacji

więcej informacji

image