Rzeka Mrożyca – Poznajemy nasze okolice wspólnie.

  • Post category:Aktualności

Poznajemy nasze okolice wspólnie.


Rzeka Mrożyca


Tekst i zdjęcia Marcin Gutowski

Rzeka-Mrozyca1
Rzeka-Mrozyca1


Brzezińska rzeka Mrożyca, zaraz po opuszczeniu miasta, wpływa w jeden ze swoich najpiękniejszych fragmentów w lesie tadzińskim.Raczej trudno jest go przepłynąć kajakiem ale można przejść pieszo. Wystarczą dobre buty i odrobina odwagi. Najpierw trzeba zanurzyć się w gęstwinę nadrzecznej roślinności a później czekają na nas tylko piękne widoki, urocze dopływy maleńkich strumyczków, przejrzyste źródła czy widok na leśniczówkę Tadzin od strony rzeki. Jesień to najlepsza pora na taką wycieczkę…


Akcja poznajemy nasze okolice wspólnie: Akcja polega na rozpowszechnianiu ciekawych informacji i zdjęć o miejscach wartych odwiedzenia i zobaczenia, które miał okazję ktoś zobaczyć i chcę się podzielić wiedzą i informacjami z tych turystycznych wypraw. Zatem jeśli ktoś był pieszo, samochodem czy też innym środkiem lokomocji, w jakiejś miejscowości w powiecie brzezińskim i chciałby ja polecić innym, zapraszamy do kontaktu z nami za pośrednictwem FB (Messenger).


Nie czytaliście Państwo innych postów z naszej akcji Poznajemy nasze okolice wspólnie ? Nic straconego, opublikowaliśmy wszystkie, które się do tej pory ukazały na naszej stronie internetowej.

Link

więcej zdjęć


Akcja jest pod patronatem medialnym Burmistrza Miasta Brzeziny, Strefy Rowerowej Brzeziny, Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK w Łodzi oraz Starostwa Powiatowego w Brzezinach.