Katalog on-line brzezińskiej biblioteki

92936617_151179023048707_4425258977214857216_n
92936617_151179023048707_4425258977214857216_n

Przypominamy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach udostępnia informacje o swoich zbiorach, także w katalogu on-line.

Aby przejrzeć, a następnie zamówić wybraną pozycję należy na stronie internetowej biblioteki mbp-brzeziny.eu wybrać dział katalog. Tu wszyscy czytelnicy mogą wyszukać wybranej przez siebie książki wpisując słowo „klucz” w wyszukiwaniu ogólnym lub zaawansowanym, czyli po – tytule, autorze, temacie, tytule serii, instytucji, nazwie imprezy lub kodzie ISBN. Wiele z pojawiających się pozycji ma wprowadzone opisy zawartości książki, przy wszystkich wprowadzone są zaś hasła dotyczące ich tematyki. Gdy już wybraliśmy książkę, czytelnicy którzy podali przy zapisie swój adres e-mail, mogą ją zamówić. Musi on być unikalny tzn. przypisany tylko do jednego konta czytelnika. Podanie adresu e-mail jest niezbędne, aby bibliotekarz mógł wysłać jednorazowe hasło umożliwiające pierwsze logowania na konto. Oczywiście przy tej czynności należy zmienić hasło na swoje własne. Loginem jest tu podany adres e-mail. Gdy książka jest dostępna aktualnie w bibliotece należy kliknąć zielony przycisk „wypożycz”, a gdy jest wypożyczona pomarańczowy przycisk „zapisz się”, który wpisuje nas do kolejki oczekujących na daną pozycję. Zanim jednak odwiedzimy bibliotekę, aby odebrać zamówioną pozycję, należy sprawdzić, czy przyszedł e-mail z potwierdzeniem, że książka jest już gotowa do odbioru. Może się bowiem zdarzyć, że może być ona niedostępna np. jest odłożona do obłożenia.

Zapisać się do kolejki oczekujących na wybraną pozycję można także podczas wizyty w bibliotece. Wówczas także przychodzi e-mail, że książka jest do odbioru, a do osób, które nie podały swojego e-maila bibliotekarze wysyłają sms-y, jeśli czytelnik podał numer telefonu komórkowego. Na koncie czytelnika można sprawdzić także listę książek, które dana osoba ma wypożyczone, a także historię tych wypożyczeń np. w celu odnalezienia pozycji, do której chcielibyśmy wrócić po jakim okresie, a nie pamiętamy dokładnie jej tytułu lub autora. Katalog on-line brzezińskiej biblioteki umożliwia także sprawdzenie, czy dana pozycja jest dostępna w innych bibliotekach współpracujących z portalem w.bibliotece.pl. Zapraszamy więc do odwiedzin brzezińskiej biblioteki, a przed tą wizytą warto już zamówić sobie jakąś książkę w katalogu on-line.