Gra w LOVE(N)STADT

Już 7 lipca zapraszamy mieszkańców Brzezin do udziału w pełnej tajemnic zabawie!

Gra w LOVE(N)STADT

Zaszyfrowane wiadomości, tajne przejścia, zagadki, stare mapy i wielkie emocje… Już w pierwszy weekend wakacji – w imieniu burmistrza Brzezin Dariusza Guzka i Ewy Michalskiej autorki powieści „Całe złoto Löwenstadt” – zapraszamy Państwa do udziału w grze miejskiej. Zabawa jest oparta na książce, której akcja rozgrywa się w przedwojennych Brzezinach.

Gra odbędzie się w niedzielę, 7 lipca. Rozpocznie się o godz. 15.00. Uczestnicy zabawy przeniosą się w czasie do 20-lecia międzywojennego. Znajdą się w wielokulturowych Brzezinach, gdzie przenikały się losy Polaków, Żydów i spolonizowanych Niemców. To właśnie tu doszło do serii niewyjaśnionych zaginięć kobiet. Tu także narodziła się zła miłość, która doprowadziła do kilku rodzinnych tragedii. Pojawił się tu człowiek będący uosobieniem zła…

W tym miejscu koniecznie trzeba wspomnieć, że wszyscy bohaterowie książki Ewy Michalskiej „Całe złoto Löwenstadt” mieli swoje pierwowzory w prawdziwych postaciach – mieszkańcach przedwojennych brzezin.

Zadaniem uczestników gry będzie rozwiązanie zagadek. Zwycięzcy odbiorą główną nagrodę. Ale w tej zabawie nie będzie przegranych! Przedsięwzięcie zakończy się ogniskiem i spotkaniem z autorką książki, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej o tym, jak żyło się w Brzezinach sto lat temu.

Jak wziąć udział w zabawie?

  • Gra będzie rywalizacją drużyn.
  • W jednej edycji może wziąć udział 15 drużyn. W drużynie może znajdować się od 6 do 8 osób.
  • Niepełnoletnie osoby powinny znajdować się pod opieką dorosłych.
  • Zapisy będą przyjmowane w Bibliotece im. J. Tuwima przy ul. Św. Anny 36 w dniach 1 – 5 lipca br.
  • Szczegółowe informacje na temat gry miejskiej będą już wkrótce szczegółowo podawane na profilu Miasta Brzeziny na Facebooku.
Brązowy Vintage Zdjęcie Kolaż Post na Facebooku