Punkt Informacji Turystycznej
Punkt Informacji Turystycznej – jeden z 64 punktów w naszym województwie – umożliwia wprowadzanie danych o obiektach i atrakcjach turystycznych naszego miasta i okolic. Celem Punktu Informacji Turystycznej jest m.in: przekazywanie i udzielanie informacji turystycznej mieszkańcom miasta i przyjezdnym turystom.Od kilku lat w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach działa Punkt Informacji Turystycznej.

Baza danych naszego punktu zawiera ok. 30 podmiotów branży turystycznej, rekreacyjno – hotelowej, restauracyjno – bankietowej oraz gospodarstw agroturystycznych na terenie powiatu brzezińskiego. Zainteresowanie PIT-em wzrasta przed wakacjami oraz feriami zimowymi, kiedy to odbieram telefony od osób poszukujących miejsc noclegowych w związku z planowanym wypoczynkiem w okolicach Brzezin. Czasami prośby dotyczą wskazania kontaktu, a niekiedy poszukiwane są wszelkiego rodzaju foldery i reklamówki tych podmiotów, ponieważ zainteresowani chcą obejrzeć obiekt przed zorganizowaniem spotkania lub konferencji.

Na co dzień Punkt Informacji Turystycznej współpracuje z internetowym portalem turystyczno – krajoznawczym pod egidą Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego. Dzięki temu na stronie www.ziemialodzka.pl można znaleźć zdjęcia i informacje dotyczące najpiękniejszych miejsc ziemi brzezińskiej, które warto obejrzeć. PIT aktywnie uczestniczy przy wydawaniu wszelkich materiałów reklamowych oraz promocyjnych gmin i powiatu brzezińskiego, jak kalendarze, pocztówki, foldery czy mapy.

Tutaj odbywają staże studenci Instytutu Turystyki Uniwersytetu Łódzkiego. PIT współpracuje m.in. z Katedrą Geografii Miast i Turyzmu Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Wspólnie z innymi punktami informacji turystycznej i instytucjami zajmującymi się turystyką na terenie województwa łódzkiego czyni starania zmierzające do utworzenia Wojewódzkiego Centrum Informacji Turystycznej. PIT odwiedzany jest także przez uczniów okolicznych szkół. W ubiegłym tygodniu odwiedzili go uczniowie z kółka turystycznego działającego przy Gimnazjum w Brzezinach.

Na miejscu można poczytać „Wędrownika” – kwartalnik krajoznawczy wydawany przez Regionalną Pracownię Krajoznawczą PTTK w Łodzi. Aby skorzystać z usług Punktu Informacji Turystycznej wystarczy wejść na internetową stronę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzezinach pod adresem www.mbp-brzeziny.eu.


Zachęcamy także do zapoznania się z witrynami internetowymi organizacji zarówno rządowych jak i pozarządowych skupionych w tematycznym kręgu związanym z szeroko pojętą turystyką:

Linki ogólnopolskie

Linki regionalne:

Dodaj komentarz