Cmentarz żydowski w Brzezinach znajduje się przy ulicy ul. Reymonta, w północnej części współczesnego miasta. Jest ogrodzony niewysokim murkiem. W czasie okupacji hitlerowcy na terenie kirkutu urządzili kopalnię piasku. Dziś nie ma tu już śladu po nagrobkach. Pochowane tu osoby upamiętnia niewielki pomnik.

Cmentarz katolicki znajduje się przy zbiegu ul. Łódzkiej i M. Kopernika. Dokładny czas jego powstania nie jest znany. W 1852 r. cmentarz rozszerzono włączając doń cmentarz ewangelicki. Prawdopodobnie w tym samym czasie powstał tu cmentarz dla prawosławnych, położony w płn.-wsch. jego stronie. Były na nim mogiły żołnierzy rosyjskich poległych w listopadzie 1914 r. w bitwie z Niemcami pod Brzezinami. Teren zniwelowano, podzielono na kwatery, zasadzono drzewa. Pośród istniejących nagrobków i płyt znajduje się ok. 25 obiektów pochodzących z lat 1900-1939, a charakteryzujących się walorami zabytków.

Cmentarz ewangelicki usytuowany jest przy szosie wiodącej do Łowicza. Pierwotny cmentarz ewangelicki zlokalizowano przy cmentarzu katolickim z nadania ziemi przez Izabellę Ogińską w 1816 r. W 1867 r. cmentarz rozszerzono o ziemię darowaną przez ewangelików, a w 1870 r. otoczono murem ceglanym. Znaczna ilość grobów i nagrobków jest zniszczona lub usunięta. Znajdują się tu mogiły żołnierzy niemieckich poległych w listopadzie 1914 r. podczas bitwy pod Brzezinami z wojskami rosyjskimi.