Jolanta Luchowska odwiedziła Brzeziny

Jolanta Luchowska, łódzka malarka, odwiedziła w sobotę 27 maja Miejską Bibliotekę Publiczną, gdzie są obecnie prezentowane jej obrazy.
Ekspozycja nosi tytuł „Listy z podróży”, gdyż Jolanta Luchowska odzwierciedla w nich swoje wspomnienia z okresu, gdy wiele podróżowała pracując w łódzkich centralach handlu zagranicznego. Choć bowiem od „zawsze” chciała malować spełniła swoje marzenia dopiero w dojrzałym wieku, kiedy to unieruchomiona po wypadku samochodowym „chwyciła za pędzel”. Obecnie maluje wieloma technikami m.in. farbami olejnymi, akrylem, akwarelą i suchą pastelą, która jest jej ulubioną formą przekazu. Na wystawę w Brzezinach wybrała więc obrazy wykonane tą techniką. Zobaczymy tu pełne kolorów widoki z Rosji, Chin, Mongolii, Jordanii, czy Korei Północnej.
Jest to już szósta indywidualna wystawa tej łódzkiej artystki, która na koncie ma także kilkadziesiąt wystaw zbiorowych. Należy ona także do Klubu Plastyka Amatora, przy Łódzkim Domu Kultury oraz Stowarzyszenia Plastyków Amatorów w Łodzi. Uczęszcza również na zajęcia zajęcia malarskiej na Uniwersytet III wieku przy Politechnice Łódzkiej. Więcej o jej twórczości można się dowiedzieć w internetowej Galerii Malarstwa Jolanty Luchowskiej pod adresem www.luchowska.pl.
Fotografie z wystawy

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email