Tydzień Bibliotek z astronomią

Tegoroczny „Tydzień Bibliotek” upłynął w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach pod hasłem „Spotkań w kręgu astronomii”. W Czytelni dla Dorosłych prezentowana jest tu bowiem wystawa pt. „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych”, gdzie ukazana jest historia obserwacji nieba od prostych przyrządów przeziernikowych, poprzez lunety, aż po kosmiczne teleskopy, a w Oddziale dla Dzieci można zobaczyć zdjęcia kosmosu wykonane przy pomocy  umieszczonego na orbicie teleskopu Hubble’a.
Lekcje biblioteczne poświęcone astronomii rozpoczynały się oczywiście od czytania książek m.in. wierszy Wandy Chotomskiej z książki „Dzieci Pana Astronoma”. Nie zabrakło to także informacji naukowych, które Maria Witkowska przekazywała, aby wprowadzić małych czytelników w tematykę wystawy „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych”. Finałem jej zwiedzania była obserwacja „sztucznego nieba” przy pomocy lunety Galileusza.
W czasie „Tygodnia Bibliotek” w Miejskiej Bibliotece Publicznej gościły m.in. liczne grupy przedszkolaków, uczniowie szkoły w Dąbrówce Dużej oraz podopieczni ośrodka rehabilitacyjnego „Słoneczko” i świetlicy środowiskowo-terapeutycznej „Świetlik”. Warto bowiem zobaczyć obie „astronomiczne” wystawy, które w brzezińskiej bibliotece będą prezentowane tylko do końca maja.
Fotografie z Tygodnia Bibliotek

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email