Przyrodnicze wakacje w bibliotece

wakacje 2017 300x200 - Przyrodnicze wakacje w biblioteceTegoroczne wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej przebiegały pod hasłem przyrodniczych podróży po Polsce.
Już w holu biblioteki na odwiedzających czekała wystawa miejsc ciekawych przyrodniczo, które rekomendowała Liga Ochrony Przyrody. W wypożyczalni przygotowano natomiast ekspozycję czasopisma „Przyroda Polska” ukazującą piękno naszej Ojczyzny w czterech porach roku. Obie wystawy zwiedzili m.in. uczestnicy wakacyjnych zajęć w świetlicy środowiskowo-terapeutyczej „Świetlik”. Tym swoistym przyrodniczym szlakiem po Polsce oprowadzała – Maria Witkowska – kierownik Oddziału dla Dzieci. Później „świetliki” poznały także podstawy fotografii przyrodniczej, aby w czasie swych „prawdziwych” podróży umiejętnie utrwalać napotkane osobliwości. Na zakończenie spotkania przygotowano jeszcze niespodziankę w postaci lodów.
W okresie wakacji na „małych czytelników” czekała też kawiarenka internetowa i „kącik malucha”. Chętni mogli się też bawić na świeżym powietrzu. Oddział dla Dzieci w tym okresie czynny był w godzinach od 8 do 16.
Fotoreportaż z wakacji w bibliotece