Niezwykła wystawa przedwojennych afiszy ogłoszeniowych

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Towarzystwem Przyjaciół Regionu Brzezińskiego zapraszają do obejrzenia niecodziennej wystawy ukazującej afisze ogłoszeniowe z jedynej przedwojennej drukarni w Brzezinach.

Kopie tych druków pozyskało Towarzystwo Przyjaciół Regionu Brzezińskiego, któremu przewodzi Pan Piotr Wojtasiak z archiwum Biblioteki Narodowej w Warszawie. Drukarnia ta znajdowała się przy ulicy Sienkiewicza 5 w nieistniejącej już kamienicy, gdzie obecnie mieście się sklep wielkopowierzchniowy. Jej kolejni właściciele byli narodowości żydowskiej, a wiele z afiszy jest w wersji dwujęzycznej, co przypomina o przedwojennej wielokulturowości naszego miasta.

Te niecodzienne dla nas druki ukazują dawne życie Brzezin. Są to m.in. zaproszenia na różne odczyty, święta ludowe, zebrania, wiece, zabawy taneczne, a także reklamy lokalnych firm. Wystawa jest uzupełniona zdjęciami i opisami miejsc, organizacji oraz postaci, które są związane z wydarzeniami zapowiadanymi na afiszach. To ekspozycja to swoista podróż do przeszłości Brzezin sprzed stu lat, którą warto odbyć odwiedzając Miejską Bibliotekę Publiczną.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email