Imieniny Pana Jana

UrodzinyPanaJana 300x200 - Imieniny Pana JanaStało się już tradycją, że w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach z okazji zbliżających się imienin Jana Kochanowskiego, goszczą mieszkańcy pobliskiego Domu Pomocy Społecznej.
W tym roku takie spotkanie miało miejsce już 8 czerwca, kiedy to grupa podopiecznych DPS-u przybyła do biblioteki wraz z Zofią Krawczyk i Kamilą Miazek. Witała ich dyrektor MBP Danuta Bączyńska wraz z kierownikiem Oddziału dla Dzieci – Marią Witkowską, która przygotowała okolicznościową prelekcję na temat twórczości Jana Kochanowskiego. Czytane były także jego utwory i jak to na imieninach bywa, wspólnie śpiewano znane pieśni biesiadne. Oczywiście nie zabrakło również herbatki, poczęstunku i lodów dla ochłody, jako że dzień odwiedzin mieszkańców DPS-u był szczególnie upalny. W dowód wdzięczności goście zostawili jedną ze swych prac rękodzielniczych, „bukiet kwiatów dla Pana Jana”.
Oddział dla Dzieci zaprasza do odwiedzin kolejne grupy, które chciałyby zapoznać się z twórczością Jana Kochanowskiego.
Więcej zdjęć z odwiedzin mieszkańców brzezińskiego Domu Pomocy Społecznej w bibliotece można obejrzeć w dziale „Galeria”