Licealiści na prelekcji IPN‑u

Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Iwaszkiewicza w Brzezinach spotkała się w naszej bibliotece z pracownikami Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.
Wizyta pracowników IPN‑u Anny Jóźwik i Patrycji Resel została zorganizowane przez bibliotekarkę Marię Mroczkowską pracującą w Czytelni dla Dorosłych. Mowa tu była o miejscach w powiecie brzezińskim, gdzie upamiętniono ważne wydarzenie dziejowe począwszy od powstań w XIX w., poprzez wojny światowe, aż po okres powojenny, gdy działało w Polsce antykomunistyczne podziemie niepodległościowe. Specjalnie na tą okazją pracownicy IPN wydrukowali ulotki z wykazem miejsc pamięci w powiecie brzezińskim. Można było także otrzymać biuletyny IPN oraz różne upominki, jako nagrody w przeprowadzanych konkursach. Przewidziano też miejsce na dyskusję dotyczącej idei upamiętniania ważnych wydarzeń dziejowych i form w jakich ma się to odbywać.
— Dla młodzieży była to bardzo fajna lekcja historii – oceniała nauczycielka Elżbieta Borowska informując jednocześnie, o zamiarze odwiedzenia łódzkiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej przez brzezińskich licealistów.

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email