Niezwykłe zabawki z drugiej strony lustra

W naszej bibliotece od 28 sierpnia do 18 września można oglądać kolejną ciekawą wystawę, tym razem pod hasłem „Alicja po drugiej stronie lustra”. Są to niezwykłe zabawki tekstylne, które z tworzy Julita Pierzchała – mieszkanka Bukowca, w gminie Brójce, która swoją pracownię „JUPIENTER” ma na zrewitalizowanym obszarze Księżego Młyna w Łodzi.

Tworzenie tych zabawek to maja pasja, a nie tylko zawód” – wyjaśnia Julita Pierzchała. Zaczęła je zaś tworzyć 12 lat temu, kiedy wychowała już dzieci, który namówiły ją do tego, żeby zajęła się czymś co robi najlepiej tzn. szyciem, a ponieważ nie interesowało ją szycie odzieży, postanowiła zajęć się zabawkami dającymi wiele radości dzieciom. Wystawa „Alicja po drugiej stronie” inspirowana była bajką Lewisa Carrolla o tym samym tytule i ukazuje niezwykłe postacie nie z „tej ziemi”. Znajdziemy tu np. „Zblazowane koty”, „Sowę, która zgubiła rozumek”, „Potwora chumorzastego”, czy „Ptaka-głuptaka”.
Julita Pierzchała wystawiała swoje prace już wielokrotnie w Łodzi i okolicach. Prowadzi też w swojej pracowni oraz na wyjeździe warsztaty dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Jej inne prace możne obejrzeć m.in. na portalu Facebook w profilu „JUPIENTER”. Warto w najbliższych dniach zajrzeć do brzezińskiej biblioteki obejrzeć niezwykłe, kolorowe zabawki, które po wystawie może znajdą nowych właścicieli. Niektóre prace, które są wystawione w naszej bibliotece można obejrzeć też w dziale Galeria.