Wystawa obrazów Bożenny Niewinowskiej

BNiewinowska
Bożenna Niewinowska na tle swoich prac

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliana Tuwima po raz kolejny zagościły prace znanej łódzkiej artystki Bożenny Niewinowskiej. Swoje obrazy prezentowała ona już w Brzezinach w 2019 i 2020 r.. Tym razem wystawa nosi tytuł „Krajobrazy spod pędzla”.
Bożenna Niewinowska z wykształcenia jest ekonomistką – absolwentką Wydziału Ekonomiczno-Socjologiczny w Łodzi, ale jak mówi malowanie to niej ogromna radość i przyjemność. Tworzy w różnych technikach, najchętniej pastelami suchymi, olejem i akrylem, a od 2013 roku rozpoczęła też malowanie akwarelą.
Jak wspomina na jej malarskie spojrzenie na świat największy wpływ miał Pan Profesor Ryszard Hunger, na którego konsultacje uczęszczała od początku swojej przygody z malarstwem. Technik malarskich uczyła się też od artysty plastyka Pana Marka Gajewskiego, a praktycznego przełożenia teorii na płótno, czy papier uczył ją w pracowni 413 Pan – Jacek Świgulski. Malowania akwarelą nauczyła się natomiast od znakomitego akwarelisty Pana – Rafała Rudki. Artystka ukończyła również wiele kursów malarskich organizowanych przez Stowarzyszenie Plastyków Amatorów , a prowadzonych przez wykładowców z Akadami Sztuk Pięknych.  Wzięła już udział w ponad stu wystawach zbiorowych oraz miała kilkanaście wystaw indywidualnych. Jest też członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.


Obecnie w Czytelni dla Dorosłych brzezińskiej biblioteki prezentuje 28 swoich obrazów. Więcej zdjęć z tej wystawy można obejrzeć w dziale : Fotogaleria.

BNiewinowska_001
Wystawa obrazów Bożenny Niewinowskiej foto 01
BNiewinowska_002
Wystawa obrazów Bożenny Niewinowskiej foto 02
BNiewinowska_003
Wystawa obrazów Bożenny Niewinowskiej foto 03
BNiewinowska_004
Wystawa obrazów Bożenny Niewinowskiej foto 04