Wystawa Wydawnictwa „Dwie Siostry” do książki pt. „Pszczoły”

Od dziś w naszej bibliotece można oglądać wystawę do książki warszawskiego Wydawnictwa „Dwie Siostry” pt. „Pszczoły”. Ekspozycja ta pokazuje najmłodszym niezwykły świat pszczół. Na prezentowanych planszach można znaleźć odpowiedzi na wiele pytań dotyczących życia tych wyjątkowych owadów, które żyły już w czasach dinozaurów, czyli ponad 100 milionów lat temu. Autorami grafik oraz informacji zawartych w ekspozycji są: ilustrator Piotr Socha oraz doktor biologii Wojciech Grajkowski.

W brzezińskiej bibliotece w przeszłości prezentowaliśmy już cztery wystawy z „Dwóch sióstr” – do książek „MAPY i „M.O.D.A. – Katarzyny Boguckiej, wystawę ośmiorga wybitnych ilustratorów pt. „Mistrzowie Ilustracji” oraz pokonkursową ekspozycję II edycji Międzynarodowego Konkursu na Projekt Ilustrowanej Książki dla Dzieci – „JASNOWIDZE”.

„Dwie Siostry” to wydawnictwo specjalizujące się w publikacji książek dla dzieci i młodzieży. Jak można przeczytać na stronie wydawnictwodwiesiostry.pl „Przypominamy klasykę i promujemy nowatorstwo. Wyławiamy wyjątkowe książki ze świata i podbijamy go dziełami polskich autorów. Jako jedyni w Polsce zdobyliśmy tytuł Najlepszego Europejskiego Wydawcy Dziecięcego Roku.”. Zapraszamy więc wszystkie dzieci do obejrzenia tej ciekawej wystawy.

Pszczoly2023_001
Wystawa do książki „Pszczoły” – foto 01
Pszczoly2023_002
Wystawa do książki „Pszczoły” – foto 02
Pszczoly2023_003
Wystawa do książki „Pszczoły” – foto 03
Pszczoly2023_004
Wystawa do książki „Pszczoły” – foto 04
Pszczoly2023_005
Wystawa do książki „Pszczoły” – foto 05