Niezwykła wyprawa do Yellowstone – wystawa

  • Post category:Aktualności
p1pd2q7yi1k9wq743bfhwnh46
p1pd2q7yi1k9wq743bfhwnh46

Ferie z Biblioteką Brzeziny.

Jest nam niezmiernie miło zaprosić dzieci , młodzież wraz z rodzicami, oraz dziadkami na niezwykłą wyprawę do Yellowstone.

Zapraszamy od 30.01.2024 r. na wystawę Wydawnictwa Dwie Siostry. To nie pierwsza wystawa organizowana wspólnie z ww. wydawnictwem.

Na wystawy czeka się latami i my czekaliśmy. Nic dziwnego, cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Cierpliwość się opłaca jednak i akurat podczas ferii serdecznie zapraszamy do naszej placówki na wspaniałą wystawę.

Dzika podróż po parkach narodowych to książka do aktywnego czytania, podróżowania, poznawania i odkrywania. Duża, cudownie wydana, zabawna, z masą ciekawych informacji ze świata przyrody.

Książka zgarnia międzynarodowe nagrody. Nic dziwnego, że została nominowana do Nagrody Literackiej m. St. Warszawy 2021. Wielka podróż przez różnorodne parki narodowe w wielkim albumie komiksowym pełnym wiedzy o świecie dzikiej przyrody. Lektura szkolna dla klas 1–3.

Poprowadzi ich ona przez osiem niezwykłych parków narodowych w najróżniejszych zakątkach naszej planety. Od amerykańskiego Yellowstone przez Park Narodowy Grenlandii po indonezyjski Park Narodowy Komodo. Od amazońskiej puszczy przez afrykańską pustynię po chiński las bambusowy.

Wystawa powstała na podstawie książki o tym samym tytule i oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie mieli jej na stanie w naszej bibliotece. Mamy ją, można wypożyczać.

„Którędy do Yellowstone?” to laureat nagrody Bologna Ragazzi Award, nazywanej Noblem literatury dziecięcej i porównywanej do filmowych Oscarów. Autorzy otrzymali prestiżowe wyróżnienie Bologna Ragazzi Award już po raz drugi. Nic w tym dziwnego, małżeństwo grafików niejednokrotnie udowodniało, że mistrzowsko opanowało przekazywanie wiedzy w przystępny i ciekawy sposób, świadczy o tym także światowy sukces książki „Mapy”.