„MODA” nowa wystawa wydawnictwa „DWIE SIOSTRY”

W naszej bibliotece można od wczoraj tzn. 1 marca 2024 r. oglądać kolejną wystawę wydawnictwa „DWIE SIOSTRY”, tym razem ilustracji Katarzyny Boguckiej do książki pt. „MODA”. |Ekspozycja ta była już prezentowana u nas w 2021 r., ale tylko on-line ze względu na ograniczenia związane z pandemią COVID-19. Obecnie wystawę można oglądać w Czytelni dla Dorosłych.

Katarzyna Bogucka (ur. 1985) – to graficzka, ilustratorka, malarka, wschodząca gwiazda polskiej ilustracji książkowej. Jej wyrazisty, nowoczesny styl zdobywa rosnące uznanie krytyków i cieszy się coraz większą popularnością wśród czytelników. Geometryczne sylwetki i kształty, niebanalna kolorystyka i pełna wdzięku lekkość formy to znaki rozpoznawcze jej ilustracji, których nie sposób pomylić z pracami żadnego innego artysty. Ilustracje do książki „M.O.D.A.” Katarzyny Świeżak stanowią przemyślaną i spójną całość. Ich kompozycja, zgaszone kolory i odważnie zaprojektowane postacie przywodzą na myśl magazyny o modzie z lat 60.

To już siódma wystawa tego wydawnictwa w naszej bibliotece. Prezentowaliśmy już bowiem następujące ekspozycje z „Dwóch sióstr”: do książek „MAPY, „M.O.D.A., PSZCZOŁY” i „Którędy do Yellowstone, czyli dzika podróż po parkach narodowych”, wystawę ośmiorga wybitnych ilustratorów pt. „Mistrzowie Ilustracji” oraz pokonkursową ekspozycję II edycji Międzynarodowego Konkursu na Projekt Ilustrowanej Książki dla Dzieci – „JASNOWIDZE”.

„Dwie Siostry” to wydawnictwo specjalizujące się w publikacji książek dla dzieci i młodzieży. Jak można przeczytać na stronie wydawnictwodwiesiostry.pl „Przypominamy klasykę i promujemy nowatorstwo. Wyławiamy wyjątkowe książki ze świata i podbijamy go dziełami polskich autorów. Jako jedyni w Polsce zdobyliśmy tytuł Najlepszego Europejskiego Wydawcy Dziecięcego Roku.”. Zapraszamy więc wszystkich do obejrzenia kolejnej ciekawej wystawy tego wydawnictwa.

MODA2024A
Wystawa „MODA” – foto 01
MODA2024B
Wystawa „MODA” – foto 02