Wystawa Jolanty Luchowskiej w bibliotece już niedługo

Jestem Łodzianką. Z zawodu ekonomistą ze specjalnością handel zagraniczny. Z zamiłowania, malarką i pasjonatką fotografii. Aktualnie szczęśliwą emerytką.

 Ponad 30 lat pracowałam w łódzkich centralach handlu zagranicznego, zajmując się eksportem polskich tkanin w najdalsze rejony naszego globu. Pracę miałam ciekawą i to właśnie dzięki niej zwiedziłam wiele wspaniałych miejsc na świecie. Pracując zawodowo, nie miałam jednak możliwości na realizację swojej pasji malarskiej.

W 2005 roku zostałam przyjęta do KPA przy Łódzkim Domu Kultury oraz do SPA w Łodzi. Wreszcie mogłam zacząć realizować swoje młodzieńcze marzenia pod kierunkiem Profesora Ryszarda Hungera. Od kilku lat należę też do Sekcji malarskiej na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej.   Maluję wszystkimi technikami, ale wyróżniam pastele. Brałam udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych na terenie Łodzi i kraju zdobywając wyróżnienia i nagrody. Najcenniejszą dla mnie jest Nagroda „Grand Prix” zdobyta w 2008r. w konkursie „Poezja Bałuckich Podwórek”

Aktualna wystawa zatytułowana „Listy z podróży” jest moją szóstą indywidualną wystawą i moim wspomnieniem z wyjazdów na Daleki i Bliski Wschód – przeniesionym pastelami na papier. Tematem są zapamiętane przeze mnie sytuacje i krajobrazy z różnych prowincji Chin, Mongolii, Rosji, Korei Północnej i Jordanii.

 Wystawę dedykuję mojej mamie, dzięki której zdobyłam ciekawy zawód pozwalający również na odkrywanie Świata i będący inspiracją do mojej obecnej wystawy malarskiej.

Więcej o mnie i moim malarstwie można dowiedzieć się w Galerii Malarstwa Jolanty Luchowskiej  na stronie  www.luchowska.pl

Jolanta Luchowska

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email