Narodowe Czytanie 2018

Z okazji Narodowego Czytania Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzezinach odwiedzili uczniowie dwóch brzezińskich szkół – Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Zespołu Szkół Specjalnych.
O Stefanie Żeromskim i jego twórczości opowiedziała przybyłym kierownik Oddziału dla Dzieci – Maria Witkowska. Można było wówczas także obejrzeć wystawę poświęconą autorowi „Przedwiośnia”. Głównym punktem spotkań było oczywiście głośne czytanie tego utworu. Uczniowie starannie przygotowali czytane fragmenty, za co podziękowanie należy się ich nauczycielkom – Jolancie Sasin – ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Agnieszce Zielińskiej – z Zespołu Szkół Specjalnych.
W patriotycznej scenerii wśród biało-czerwonych dekoracji wszyscy się wówczas wsłuchiwali w zapadające w pamięć słowa książki mówiące o Polsce, która właśnie odzyskała niepodległość. Maria Witkowska tego dnia w swoich wypowiedziach nawiązała również do tego wydarzenia w ramach cyklu Ludzie Niepodległości. Rok to bowiem szczególny – rok 100-lecia Odzyskania Niepodległości, a Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego wszystkim o tym przypomina.
Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach przez cały wrzesień zaprasza na prelekcje o Stefanie Żeromskim, można będzie wówczas poznać jego twórczość, przeczytać fragment „Przedwiośnia”, a także otrzymać stempel z Narodowego Czytania.
Więcej zdjęć z Narodowego Czytania można obejrzeć w dziale „Galeria”

Twitter Digg Delicious Stumbleupon Technorati Facebook Email