Ferie zimowe 2020

  • Post category:Aktualności

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliana Tuwima w Brzezinach zaprasza na ferie zimowe 2020 r., które będą odbywać się pod hasłem „W poszukiwaniu zimy”.

Każdy będzie mógł obejrzeć wystawę „Tadeusz Kościuszko – w kręgu tradycji ludowej i narodowej”.

Oddział dla Dzieci zaprasza wszystkich chętnych do odwiedzin.

W czasie ferii dzieci mogą spędzać czas wolny w godzinach pracy placówki. Do dyspozycji małych czytelników jest bogaty księgozbiór, czasopisma dziecięce, kącik zabaw, sala komputerowa i plac, na którym mogą odbywać  się zabawy na świeżym powietrzu.

Ferie nie mają jednak formy zajęć zorganizowanych, ale placówka jest otwarta na wszystkie dzieci, które chcą się spotkać ze swoją ulubioną panią bibliotekarką i miło spędzić czas. Przez osiem godzin dziennie w czasie pracy biblioteki można w holu, sali komputerowej, jak i w Kąciku Malucha aktywnie spędzać czas. Będzie można grać w warcaby, gry komputerowe.

„Kącik malucha” przeznaczony dla najmłodszych czytelników. „Posiadamy tu zgromadzone książeczki dla maluszków, gry i zabawki” – wyjaśnia Maria Witkowska z Oddziału dla Dzieci MBP. Są tu kolorowe stoliczki, wygodna sofa z półkami i telewizor, gdzie można oglądać bajki. To wszystko ma uprzyjemnić czas dzieci, gdy do biblioteki przyjdą z rodzicami czy dziadkami.
„A przychodzą tu rodzice nawet z 4- miesięcznymi dziećmi i pokazują im obrazki” – informuje Maria Witkowska. Tak zaczyna się ich przygoda z książką w Oddziale dla Dzieci i trwa aż do wieku 15 lat, gdy przechodzą do Oddziału dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzezinach, gdzie zgromadzonych jest w sumie ponad 60 tysięcy książek.

ferie zimowe 2020 724x1024 - Ferie zimowe 2020

Aby zachęcić dzieci do czytelnictwa Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach organizuje akcję „Zapisz dziecko do biblioteki”.

Ma ona na celu uświadomienie korzyści jakie daje czytanie dzieciom książek już od pierwszych dni życia. Jest to niezastąpiona pomoc w wychowywaniu i stymulowaniu rozwoju młodych ludzi. Bibliotekarze podpowiedzą w jaki sposób zainteresować dziecko książką i pomogą w doborze odpowiedniej literatury. Rodzice przychodząc z dziećmi do biblioteki będą mieli też okazje zapisać się w Oddziale dla Dorosłych, a jeśli są już czytelnikami będą mogli wypożyczyć dla siebie coś ciekawego.

Czytanie dzieciom ma ogromne znaczenie nie tylko dla ich rozwoju intelektualnego i kulturalnego, ale także emocjonalnego i społecznego. Zapisanie dziecka do biblioteki jest nieodpłatne, a akcja promocyjna prowadzona jest od kilku lat.

Nasza Biblioteka bierze też udział w kampanii „Mała książka – Wielki człowiek” ma ona celu zainteresowanie czytaniem książek od najmłodszych lat. W jej ramach dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które przyjdą z rodzicami do biblioteki otrzymają w prezencie książkę „Pierwsze czytanki”.

Chcemy promować rodzinne czytanie

Z dziećmi do bibliotek

Pierwsze czytanki dla przedszkolaków

Konferencja prasowa